Терпіннівська громада
Запорізька область, Мелітопольський район

Загальні відомості Терпіннівської сільської ради

Терпінівський сільський голова — Сєводнєва Жанна Дмирівна.

Фото без описуСело Терпіння Мелітопольського району, центр сільської ради, розташоване на правому березі річки Молочної, за 20 км на північ від районного центру і 110 км на південь від обласного центру. Найближча залізнична станція – Мелітополь та роз’їзд Терпіння.

Сільській раді підпорядковані населені пункти - Зарічне, Північне, Спаське, Федорівка.

Пам’ятники археології: Кам’яна Могила, два кургани, чотири курганних могильника, два місцезнаходження періоду пізнього палеоліту, стоянки Кам’яна Могила 1-2-3 (Червоне Озеро) із культурними горизонтами від пізнього мезоліту до скіфів.

Пам’ятники історії: Братська могила військовополонених із різних частин 18 армії Південного фронту, які померли в концтаборі на протязі 1941 – 43 рр. (кількість загиблих невідома); Братська могила 287 воїнів 315 стрілецької дивізії 51 армії 4-го Українського фронту, які загинули 25 жовтня при визволенні села від німецько-фашистських загарбників; могила Героя Радянського Союзу Полякова В.Т. на центральній алеї цивільного кладовища.

Природоохоронні об’єкти: парк-пам’ятник садово-паркового мистецтва «Цілющі джерела», пам’ятник природи 400-річний  «Дуб-патріарх».

Корисні копалини: пісок, глина, вапняк, гіпс.

День села: 14 жовтня.

Село Спаське Мелітопольського району. Підпорядковано Терпіннівській сільській раді. Розташовано за 20 км від районного центру. Найближча залізнична станція – Федорівка. Пам’ятники археології: два кургани та два курганних могильники.

Пам’ятники історії: Братська могила 16 воїнів 51 армії 4-го Українського фронту, які загинули 26 жовтня 1943 р. при визволенні села і 6 партизанів, закатованих денікінцями в роки громадянської війни. Пам’ятний знак на честь загиблих воїнів-земляків.

День села: 19 серпня.

Село Федорівка Мелітопольського району. Підпорядковано Терпіннівській сільській раді. Розташовано за 20 км від районного центру. Найближча залізнична станція – Мелітополь і роз’їзд Терпіння.

Пам’ятники археології: один курганний могильник із двох насипів, курганний могильник “Новикова Могила” із чотирьох насипів, курганний могильник кургану “Мордвинова Могила” із шести насипів. Останній – найбільший, висотою 7 м, діаметром 65 м із гострою верхівкою.

Пам’ятники історії: Братська могила радянських воїнів, в якій поховані 36 воїнів 51-ї армії 4-го Українського фронту, що загинули в жовтні 1943 р. при визволенні села. Пам’ятний знак на честь загиблих воїнів-земляків.

Село Зарічне Мелітопольського району. Підпорядковано Терпіннівській сільській раді. Розташовано за 18 км від районного центру.

Найближча залізнична станція – Світлодолинське.

Пам’ятники археології: чотири курганних могильники.

Пам’ятники історії та культури: Будинок Г.А. Классена (у зруйнованому стані), дендропарк кін XIX – поч. XX ст.

Село Північне Мелітопольського району. Підпорядковано Терпіннівській сільській раді. Розташовано за 9 км від районного центру. Найближча залізнична станція – Обільне.

ФІЗИКО-ГЕГРАФІЧНІ ВІДОМОСТІ ТА АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ РОЗПОДІ

№ п/п Терпіннівська сільська рада Загальна площа території (тис. км2) Кількість населення
1 с. Терпіння 5149 4652
2 с. Спаське 1443 897